کاشت ابرو

                                               
Head lice
شپش سر
دسامبر 26, 2015
Hair leprosy
موخره (موخوره)
دسامبر 26, 2015

همه چیزهایی که باید در مورد کاشت ابرو بدانید

کاشت ابرو راه حل مناسبی برای افرادی است که می خواهند ظاهر ابروهای خود را به طور دائم ترمیم کنند.

این تکنیک برای آقایان و خانمها در هر سنی انجام می شود که دارای رشد محدودی هستند و یا هیچ گونه مویی در ناحیه ابرو ندارند و می خواهند با نازک بودن آن مقابله کنند.

ابروهای خوش فرم به تقارن صورت کمک می کنند و ظاهری پر جنب و جوش و رسا دارند. بنابراین، پیوند مو امکان ترمیم کامل و نهایی مو را در ناحیه ابرو می دهد.

برنامه ریزی و روش کاشت ابرو

Hair transplant program

پیوند ابرو روشی سبک و بی خطر است که با بی حسی موضعی انجام می شود.

در ابتدا، جراح اصلی پیوند منطقه ای را که نازک شدن در آن اتفاق می افتد، برنامه ریزی می کند و فولیکول های جدید مو بر اساس خواسته ها و ویژگی های خاص فرد مورد نظر کاشته می شوند. پس از تعیین شکل و ابعاد هر ابرو و همچنین ضخامت و تراکم آن، از تکنیک FUE استفاده می شود. در حین مداخله، فولیکول های موی فرد از پوست سر به ابرو منتقل می شوند تا نازک شدن یا ریزش کامل موها بازگردد.

کاشت ابرو نیاز به دستکاری های ظریف، تخصص پزشک و دقت در قرارگیری دارد؛ بنابراین نتایج مطابق با زیبایی شناختی است. به طور خاص، استخراج به دلیل قطر کوچک و ضعف فولیکول های مو، به کارشناسی ارشد خاصی نیاز دارد. کاشت آن همچنین دشوار است؛ زیرا قرار دادن دقیق در زاویه مناسب، محل و عمق آن لازم است تا جهت مو کاملاً طبیعی شود.

پارامترهای اصلی برای مداخله موفق عبارتند از:

• برای محافظت از پوست در برابر زخم های احتمالی، استفاده از میکروتول های مخصوص مناسب به دلیل ناحیه کوچک منطقه
• انتخاب فولیکول های مناسب مو از ناحیه اهداکننده پوست سر
• برنامه ریزی دقیق، بسته به جنس و ویژگی های صورت، در هر مورد متفاوت است.
• فولیکول های مو به شیوه ای در زاویه دار کاشت شوند که با موی ابروی واقعی تفاوتی نداشته باشد.

به طور کلی، زمان مورد نیاز برای انجام این عمل بین 3 تا 5 ساعت متغیر است که فرد با تیم پزشکی تماس کامل داشته باشد. او می تواند در حین عمل تلویزیون تماشا کند یا فقط استراحت کند و پس از آن می توانند بلافاصله به خانه بازگردند.

پیوند ابرو با یک روش درمانی به پایان می رسد، در صورت تمایل به تراکم بیشتر یا ترمیم کامل ابرو، جلسه دوم انجام می شود.

دوره بعد از عمل کاشت ابرو

Postoperative period of hair transplantation

پس از اعمال این روش، یک دوره صاف دنبال می شود که از احتمال تورم جزئی ناراحتی را نشان می دهد. بعد از چند روز علائم از بین می رود و فرد مورد نظر می تواند به فعالیت های خود بازگردد.

نتایج کاشت ابرو بعد از چند ماه

اگر پیوند ابرو با موفقیت انجام شود، ظاهری مشابه ابروهای طبیعی خواهد داشت. از بیرون مشخص نیست که پیوند ابرو انجام شده است.

موهای تازه توسعه یافته به تدریج ویژگی های موهای موجود را به دست می آورند.

ابرو بعد از پیوند شروع به رشد می کند. بعد از عمل، اکثر ابروها در اثر شوک از بین می روند. رشد مجدد ابروها بین 4-8 ماه طول می کشد. حدود 1 سال طول می کشد تا ابروها شکل نهایی خود را دریافت کنند. از آنجا که متابولیسم و میزان بهبودی افراد متفاوت است، این دوره ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. در بعضی افراد ممکن است ابرو زودتر نهایی شود.

قیمت کاشت ابرو

هزینه پیوند ابرو متناسب با نیازهای هر مورد جداگانه است. با توجه به تعداد فولیکول های موی مورد نیاز و اندازه ناحیه ای که باید ترمیم شود، مشخص می شود.

قیمت کاشت ابرو

چه کسی می تواند کاشت ابرو را انجام دهد؟

• کسانی که می خواهند ابروهای خود را قوی تر کنند.
• کسانی که بعد از تصادف، سوختگی یا بیماری ابروهای خود را از دست داده اند.
• ابروهای پراکنده
• کاشت ابرو برای افرادی که کاملا ابروهای آنها ریخته، قابل انجام است.

آیا می توان ابروهای پیوندیافته را با موچین جدا کرد؟

این سؤال می تواند در ذهن بعضی از افراد باشد. بله، ابروهای پیوند یافته را می توان با موچین گرفت. اما اگر 5-6 روز بعد از عمل ابرو برداشت شود، ابروها به همراه ریشه مو برداشته می شوند. اگر بعد از 2 هفته مصرف شود ممکن است از سر گرفته شود یا نباشد.

هفته اول بعد از پیوند ابرو

پس از پیوند ابرو، مدت زمانی لازم است که ابروها به طور کامل با محل های خود سازگار شوند و نگه داشته شوند. در این فرآیند ابروها بسیار حساس هستند و به راحتی آسیب می بینند. به همین دلیل، خصوصاً هفته اول ابروها نباید تأثیر بگیرند. سعی کنید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

بعد از کاشت ابرو ابتدا بشویید

اولین شستشو به مدت 3 روز پس از پیوند ابرو در مرکز کاشت مو انجام می شود. این شستشو باید بسیار ملایم و لطیف درمان شود. ابروهای تازه پیوند شده می توانند به راحتی شکسته شوند؛ زیرا هنوز نمی توانند محکم در جای خود قرار بگیرند. بنابراین در هنگام تمیز کردن ابرو باید مراقب باشید. ابروها را نباید با آب خیلی گرم یا خیلی سرد بشویید و آب نباید خیلی تحت فشار قرار گیرد. حوله ای که هنگام خشک کردن صورت استفاده می شود باید نرم باشد و نباید روی صورت مالیده شود.

عوارض جانبی بعد از کاشت ابرو

Complications of eyebrow implantation

قرمزی، خارش، درد، پوسته پوسته شدن و آکنه ممکن است بعد از پیوند ایجاد شود. اینها اثرات موقتی است. به خصوص بعد از اولین شستشو، پوسته پوسته شدن و قرمزی ریشه های ابرو بسیار کاهش می یابد. ابروهای جدید که پیوند می خورند، نمی توانند به مکانهایشان عادت کنند و حتی ممکن است در سکته های کوچک بمیرند. به همین دلیل، ابروها نباید لمس شود و هرگز نباید خراشیده شوند.

ریزش شوک بعد از پیوند ابرو

چند هفته پس از پیوند ابرو، روند به اصطلاح شوک ریزش مو شروع می شود. در این مرحله ابروهای پیوند شده شروع به ریختن می کنند. بیمارانی که ابروهای ریخته را می بینند، ممکن است فکر کنند که عمل پیوند انجام نشده است. با این حال، این ریزش شوک نشانگر عملیاتی ناموفق نیست. در مقابل، نشان دهنده موفقیت آمیز بودن آن است. این مرحله که به آن ریختن شوک گفته می شود، تقریبا در همه افرادی که پیوند ابرو دارند انجام می شود. بعد از ریختن ابرو، ابروهای جدید جایگزین می شوند.

پیوند ابرو

تورم بعد از پیوند ابرو

پیوند ابرو عملی است که نیاز به مراقبت بیشتری دارد. چون در صورت انجام می شود، ممکن است تورم جزئی در ناحیه چشم، ابرو یا ناحیه اهداکننده مشاهده شود. این تورم ها در مدت زمان کوتاهی از بین می روند. برای رفع تورم در زمان کوتاه تر می توان کمپرس سرد استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *