پیوند مو

پلاسماجت
پلاسما جت
ژانویه 11, 2021
ماموپلاستی
ماموپلاستی
ژانویه 14, 2021

هر آنچه که باید در مورد پیوند مو بدانید؟

در حال حاضر عمل های زیبایی متفاوتی در سراسر دنیا در حال انجام است. عمل پیوند مو یکی از پرطرفدارترین عمل ها به حساب می آید. عمل زیبایی شامل موارد متفاوتی از جمله لیپوساکشن، لیپولیز لیزری، تزریق چربی، تزریق بوتاکس و استفاده از پروتز می شود.از آن جایی که خداوند زیبا است و زیبایی ها را دوست دارد این ویژگی او درون انسان ها هم وجود دارد تمامی انسان ها میل به زیبایی دارند اما بعضی از عمل های زیبایی غیر معقول هستند و انجام آن ها ممکن است آسیب هایی جدی به انسان وارد می کند و در صورت انجام دادن آن ها هزینه های اضافی پرداخت شده است.

عمل پیوند مو

عمل پیوند مو

بکی از پیوند هایی که جزو عمل های زیبایی محسوب می شود عمل پیوند مو است.  بیشتر پزشکان معتقدند که تنها راهی که به  کمک آن میتوان تمام موهای از دست رفته را دوباره بازگرداند پیوند مو است. در پیوند مو لازم است که در قسمت های مورد نظر که به صورت کامل  مو ریخته است مویی کاشته شود. نکته قابل توجه این است که  در  بخش کاشتن مو فقط با مفهومی به نام کاشتن مو سر و کار نداریم و کاشتن مو شامل موارد مختلف دیگری مانند کاشت مژه نیز می شود.

عمل پیوند مو یکی از آسان ترین عمل های زیبایی به حساب می آید. این عمل سرپایی انجام می شود و در حین انجام این عمل بیمار درد  زیادی را متحمل نمی شود و هزینه عمل نسبت به عمل های دیگر نسبتا کم است . البته هر کسی نمی تواند این عمل را انجام دهد و کساتی هستند که  برای انجام این کار با محدودیت هایی مواجه هستند.به طور مثال اشخاصی که شرایط آنها مانند شرایطی است که در زیر نوشته شده است نباید این عمل را انجام دهند.

  • اشخاصی که علت ریزش موی سر شان برای مصرف داروی های خاص بوده باشد (.بعضی از دارو ها هستند که سبب ریزش موها می شوند داروهایی مانند آلوپسیا، تریکوتیلومانیا و …)
  • کسانی که دارای یک مشکل پزشکی حادی هستند باید از انجام این عمل خودداری کنند.
  • کسانی که دارای سنی بین ٢۵-١٨ سال سن هستند  هم نباید این عمل را انجام بدهند. و علت آن این است که بیمارانی که سن کمتری دارند  معمولا دارای یک الگوی طاسی مشخصی نیستند پس به همین علت بهتر است که عمل پیوند مو در آن ها انجام نشود.

کاندیدای-عمل-پیوند-مو

کاندیدای عمل پیوند مو

در زیر به بهترین کاندیدای عمل پیوند مو اشاره کرده ایم:

  • اشخاصی که دارای سلامت عمومی مناسبی هستند می توانند عمل پیوند مو را انجام دهند.
  • افرادی که ریزش موی آن ها دارای یک الگوریتم مشخص است می توانند این عمل را انجام دهند.
  • کسانی می توانند عمل پیوند مو را به خوبی پشت سر بگذرانند که برای اهدای مو دارای یک ناحیه‌ی خوبی باشند افرادی که به اصطلاح بانک مویی خوبی ندارند نباید توقع مو زیادی داشته باشند.

رعایت نکات مهم بعد از کاشت مو

نکته مهم درباره انجام این عمل باید نکته هایی را رعایت کرد. رعایت این نکته ها به روند بهبود یافتن کمک زیادی کند و در صورت عمل به این توصیه ها با مشکلات کم تری رو به رو خواهید شد.

کسانی که در در دوره‌ی نقاهت به سر می برند نباید موها را  تمیز کنند و  یا آن ها را بکشند. به بیانی دیگر باید از تحریک کردن موها و همین طور پوست سر خودداری کنند.

نکات-مهم-بعد-از-کاشت-مو

فولیکول‌ های موی کسانی که عمل پیوند مو انجام می دهند بسیار حساس است.  و به همین علت ممکن است فولیکول مو به آسانی به بیرون کشیده شود . اگر مدل عمل به گونه ای باشد که  گرافت از پوست سر به بیرون کشیده شود در محلی که  گرافت را از آنجا  برداشته اند ممکن است خونریزی اتفاق بیفتد. اگر شخصی که عمل پیوند مو را انجام داده بود به خونریزی مبتلا شود بهتر است که روی ناحیه خونریزی را  به کمک یک حوله  تمیز  ٢۰ دقیقه فشار دهید.

البته بعضی از این مشکلات در همان ابتدا رخ نمی دهد و حتی ممکن است یک ماه پس از جراحی به چشم بخورد چون موهای جدید باید از زیر پوست به روی بیایند و همین مسئله مشکلاتی را ایجاد می کند.

بهتر است که پس از  عمل پیوند مو با سر و گردنی بالا بخوابید و علاوه بر آن از انجام کار ‌هایی که می تواند درمان التهاب مو را دچار مشکل کند جدا اجتناب کنید.

به طور مثال نباید  مو های تان را برس بکشید و به آن ها  حالت دهید. علاوه بر مواردی که در ابتدا گفته شده است نباید سیگار کشید چون سبب می شود که  بهبود زخم را به عقب بیندازد و این مسئله حتی می تواند که تا حدودی احتمال عفونت را افزایش دهد.

در این دوران باید از نور خورشید نیز دوری کرد. برای رعایت نکات بیشتر بهتر است که تا  حداقل  تا سه ماه پس  از جراحی  از کلاه استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *