هایفوتراپی پلک

                                               
هایفوتراپی بینی
می 30, 2024
هایفوتراپی غبغب
می 30, 2024
نمایش همه

هایفوتراپی پلک

هایفوتراپی پلک یکی از روش هایی پر کاربرد می باشد که برای زمانی که فرد دچار افتادگی پوست در ناحیه پلک می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. از دلایل افتادگی و چروک پلک می توان به ارثی بودن و یا بالا رفتن سن افراد اشاره کرد. روش هایفو پلک به این صورت است که از طریق نیروی امواج، پلک ها لیفت شده و حالت کشیده پیدا می کنند و منجر به زیبایی و جوانی خواهد شد.

از آنجایی که هایفوتراپی علاوه بر موثر بودن در از بین بردن چروک پلک، در جوانی هم موثر است، باید برای انجام هایفوتراپی پلک به بالا بردن ابرو و هایفوتراپی پیشانی هم پرداخت. به عبارت دیگر هایفوتراپی در ناحیه پلک به لیفتینگ پوست صورت و بدن گفته می شود که در یک جلسه صورت می گیرد و انجام آن هم بدون جراحی و به وسیله امواج امکان پذیر است.

حتما بخوانید : جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

هر فردی شادابی و عدم چین و چروک روی پوست برایش بسیار اهمیت دارد و به نوعی از فاکتورهای زیبایی آن ها به شمار می رود. حال برای استحکام و زیبایی هر چه بیشتر پوست نیاز است الیاف و کلاژن پوست فراهم شود. از آنجایی که عوامل زیادی وجود دارد که باعث از بین رفتن این موارد می شوند و شما شاهد پوست پیر، چروک و افتاده خواهید بود، روش هایی پدید آمده اند که توصیه می شود برای رفع این مشکلات مورد استفاده قرار گیرد و از جمله این روش ها می توان به هایفوی پلک اشاره کرد.

عملکرد و هزینه هایفوتراپی پلک به چه صورت می باشد؟

عملکرد هایفوتراپی به این صورت است که ابتدا باید امواج دستگاه هایفوتراپی گرمای موضعی را در زیر پوست پلک به وجود آورد و بدین گونه است که کلاژن سازی در پوست پلک شروع می شود. سپس پوست پلک سفت و منقبض خواهد شد که از بین رفتن افتادگی پلک را به دنبال دارد. این روش باعث کشیدگی صورت شده و از آنجایی که به جراحی نیاز ندارد، اثری از لیفت در صورت باقی نمی ماند.

با توجه به حساسیت پلک و چشم ها، بهتر است برای انجام هایفوتراپی پلک به کلینیکی مراجعه شود که پزشک آن با دستگاه هایفو آشنایی کامل داشته باشد و از تجربه کافی برخوردار باشد. در غیر این صورت ممکن است عدم تقارن پلک را بعد از انجام این روش شاهد باشید.

هزینه ها

برای انجام هایفو در ناحیه پلک ها نمی توان از پوشش بیمه ای استفاده کرد و فرد مورد نظر باید تمام هزینه آن را از جیب بپردازد. این هزینه با توجه به کلینیک های متفاوتی که وجود دارد، دستخوش تغییر خواهد شد و میزان دستمزد به مهارت هر پزشک بستگی دارد.

انجام روش هایفوتراپی را توضیح دهید؟

نقطه کانونی که هر کارتریج ایجاد می کند معمولا بین 10 تا 15 نقطه می باشد. چنانچه درجه حرارات به 65 درجه سانتی گراد برسد، نکروز انعقادی نقطه کانونی امواج را در پی دارد و ارتعاش و انتقال گرمایی که در اطراف بافت وجود دارد به نسبت نقاط هدف کمتر است. با جمع شدن کلاژن، می توان شاهد شروع ترمیم و لیفتینگ بود که تکمیل فرآیند آن بین 90 تا 180 روز به طول می انجامد.

در قسمت هایی از پوست که از ضخامت لایه کمتری برخوردار هستند، نظیر شقیقه، گردن، پیشانی و و پلک، باید از کارتریج هایی که عمق نفوذ کمتری دارند، استفاده کرد. کارتریج 4،5 میلی متری، برای آن ناحیه از لایه چربی زیر پوستی که اندازه آن مقدار نرمالی دارد، انتخاب مناسبی است و در صورتی که ضخامت لایه چربی خیلی پایین تر از حد نرمال بود، کارتریج 3 میلی متری پیشنهاد می شود.

مدت زمان جلسه هایفوتراپی یک ساعت می باشد و در صورتی که به دنبال یک دست شدن پوست خود هستید، بهتر است تمام نقاط مورد نظر را در یک جلسه انجام دهید.

در مورد ماندگاری و عوارض هایفوتراپی پلک چه می دانید؟

می توان گفت تا به حال عوارض خاصی از هایفوتراپی در قسمت پلک به ثبت نرسیده است و معمولا با انجام این روش فرد مورد نظر دردی را احساس نخواهد کرد و تنها یک گرمای خفیف و گذرا ممکن است اتفاق افتد. هایفو پلک مانند دیگر روش های درمان عوارضی مانند زخم و قرمزی پوست را به همراه ندارد و به نوعی با هر نوع پوستی می توان گفت سازگار می باشد.

هر فردی با انجام هایفوتراپی در بخش پلک می تواند 8 سال جوانتر و حتی زیباتر شود.  جالب است بدانید ماندگاری این روش با مطالعاتی که انجام شده به دو سال هم می رسد. البته بهتر است بیمار با پزشک معالج خود در تماس باشد تا برای دسترسی به نتیجه مطلوب تر شاید نیاز به تکرار این روش داشته باشد.

موارد استفاده از هایفوتراپی را نام ببرید؟

 • لیفت چانه
 • لیفت گونه
 • لیفت پیشانی
 • لیفت گردن
 • درمان افتادگی پلک
 • زاویه دار کردن فک
 • درمان منافذ باز پوست
 • رفع تیرگی و سیاهی دور چشم
 • لیفت ابرو با هایفو
 • لاغری موضعی و لیفت پهلوها
 • رفع غبغب
 • لیفت صورت
 • رفع چین و چروک اطراف چشم با هایفو
 • رفع خط خنده
 • از بین بردن خط اخم

برای نفوذ هایفو به عمق پوست بدون ایجاد قرمزی و زخم چه اقدامی باید انجام داد؟

چنانچه با انجام هایفو قرار باشد اتفاقی برای پوست بیفتد، این اتفاق بر روی پوست نه، بلکه در ناحیه زیر پوست رخ خواهد داد. زیرا امواج هایفو قدرتی که بتواند لایه های روی پوست را دچار مشکل کند را ندارند. امواج هایفو با عبور از روی پوست به لایه های زیری نفوذ می کند و در همان جا با هم آمیخته می شوند که باعث به وجود آمدن قدرت زیاد آن خواهد شد.

حرارت در این لایه ها به 70 درجه سانتی گراد هم می رسد که هر یک از این واکنش ها جوانسازی پوست را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *