موخره

کاشت ابرو
کاشت ابرو
دسامبر 26, 2015
مقابله با سفيد شدن مو
ژانویه 25, 2016
نمایش همه

موخره

موخره چيست:

موخره چیست، قسمت انتهایی ساقه مو شکافته شده و به دو قسمت یا بیشتر تقسیم می شود، سپس شکافتگی به طرف ریشه پیشرفت می کند و باعث شکستن و خرد شدن ساقه مو می شود.
عوامل ایجاد موخوره
1- سشوار و اتو حالت دهنده مو چربی طبیعـی مــو را ازمیان برده كه سبب موخوره میشوند2- كمبود آب بدن: آب فراوان بنوشید.3- برس كشیدن موهای خیس: چـون ســبب كشیدگـی ساقه مو شده و موها آسیب میبینند.4- از گیره و سنجاق سر كمتر استفاده كنید.5- در معرض زیاد نور خورشید قرار نگیرید.6- در محصولات مو حاوی الكل استفاده نكنید.7- استـفاده از رنـــگ مــو و فر كردن مو نیز سبب موخورمي گردد.

موخره

راه اي درمان مو خره:

شیرین بیان
ریشه كنجد.
استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمی
در یك لگن آب چند قطره آمونیاك بریزید و موهایتان را با آن بشویید.
صبح موهایتان را بشویید و با روغن زیتون چرب كنید.
▪ روغن بادام
چگونه از ايجاد مو خرپيشگيري کنيم
نوك موها را چند سانتیمتر كوتاه كنید.
از برس ها و شانه هایی از جنس مواد طبیعی ( چوب و …) استفاده كنید.
از روغن های گیاهی به موهایتان بمالید.
از شامپوهای طبیعی كه اسیدی و قلیایی نیستند استفاده كنید.
هنگام شست و شوی موها از آب خیلی گرم استفاده نكنید.
كمتر از سشوار استفاده كنید.
به طور منظم موهای خود را کوتاه و مرتب کنید تا تکه‌های موخوره بریده شوند.
متوجه باشید که اگر انتهای موخوره دار موهای خود را از بین نبرید، این آسیب ادامه یافته و موخوره مسیر خود را از انتهای مو به سمت بالا ادامه می‌دهد و سبب شکستگی بیشتری در مو می‌شود که دیگر قابل‌درمان نیست.

موخره چیست

مصرف محصولات حالت‌دهنده به مو را به حداقل برسانید، زیرا این محصولات سبب ایجاد مشکلات بیشتری می‌شوند.
از برس های پلاستیکی با منافذ خالی دوری کنید. روی موهای خشک تنها از برس‌هایی استفاده کنید که دندانه‌های آن از مواد کاملاً طبیعی ساخته‌شده باشند و روی موهای خیس باید تنها از شانه‌هایی که دندانه‌هایی با فاصله دارند استفاده کنید. این کار از آسیب بیشتر به مو جلوگیری می‌کند.
کمتر به موها شامپو بزنید تا از خشک تر شدن موها جلوگیری کنید.
اگر در روزهایی که موهای خود را نمی‌شویید کاری باید روی آن‌ها انجام دهید، سعی کنید بر روی موهایتان نرم‌کننده بزنید.
از یک نرم‌کننده برای مراقبت بیشتر از موها استفاده کنید.
به طور منظم از یک نرم‌کننده قوی استفاده کنید. اینکه هر چند وقت یک‌بار از آن استفاده کرده و نوع نرم‌کننده‌ی شما چیست بستگی به شرایط و نیاز موهای شما دارد.
از یک محصول درمانی برای موخوره استفاده کنید. اگرچه این ماده نمی‌تواند آسیب وارده را از بین ببرد، اما می‌تواند کاری کند که موهای شما زیباتر به نظر برسند.
متوجه باشید که موهای بلند بیشتر در خطر موخوره قرار دارند زیرا بخش بیشتری از مو به اطراف برخورد می‌کند و آسیب بیشتری را متحمل می‌شود. بنابراین اگر از موخوره‌ی شدید رنج می‌برید، یک مدل کوتاه‌تر را امتحان کنید .
به مدت زیاد در معرض خورشید، کلر و گرما قرار نگیرید زیرا تمامی این عوامل به موهای شما آسیب می‌زنند.
اگر موهای شما واقعاً در شرایط بدی قرار دارند از رنگ کردن یا آرایش موها خودداری کنید. این کارها تنها شرایط موهای شما را بدتر می‌کنند.
اگر باید موهای خود را سشوار بکشید یا فر کنید، تنظیمات ملایم را انتخاب کرده و برای نتیجه‌ای که دنبال آن هستید کمترین میزان ممکن از گرما را انتخاب کنید. همچنین نسبت به حالت عادی سشوار را کمی از سر خود دورتر نگه‌دارید، تا گرما بیشتر پراکنده ‌شود.
هر زمان که ممکن است بگذارید موهایتان طبیعی بمانند، زیرا با اصلاح مکرر و مراقبت، موهای شما بهترین شکل ممکن را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *