مضرات رژلب

                                               
اپیلاسیون
اپیلاسیون
ژوئن 20, 2016
Laser before and after tips
نکات قبل و بعد لیزر
ژوئن 20, 2016
نمایش همه

مضرات رژلب

مضرات رژ لب

استفاده مستمر و زیاد رژلب ممکن است برای شما خطرات و مشکلاتی را به وجود بیاورد که ممکن است شما از این خطرات بی خبر باشید. یکی از مضرات رژلب عامل ابتلا به بسیاری از امراض از جمله بلوغ زودرس در نوجوانان و یائسگی زودرس و ابتلا به سرطان دهانه رحم در خانم‌هاست،افزایش می دهد.

رژلب غیر از سرب، حاوی ترکیب‌هایی مثل آهن، پلی‌اتیلن و تیتانیوم است که به دنبال بلع احتمال ابتلا به سرطان پستان و ریه را افزایش می‌دهد.

سرب هم می‌تواند عامل ناباروری، کم‌خونی و عقب‌ماندگی ذهنی در جنین یا ابتلا به سرطان باشد.
9 فلز سنگین سمی در بیشتر این رژها وجود دارد؛ از جمله کروم، منیزیم، کاستیوم و سرب
سرب یکی از مواد مضر موجود در رژ لب است. این ماده بیشتر روی دستگاه عصبی بدن تاثیر می گذارد و برای سیستم هورمونی نیز مضر است.

رژ لب حاوی فرمالدئید (ماده نگهدارنده مواد آرایشی و سرطان زا)، مواد روغن های معدنی (که منافذ پوست را می بندند) و پارابن (همانند فرمالدئید اغلب برای جلوگیری از فساد مواد آرایشی به کار می رود) است.
تولیدکنندگان رژ لب از مواد پتروشیمی برای تولید مواد آرایشی لب مانند رژ استفاده می کنند.

قطران زغال سنگ به عنوان رنگدانه برای رنگ آمیزی رژهای قرمز استفاده می شود. این مخلوط سمی درصورت بلع باعث تهوع، سردرد و سوزش پوست می شود.

استفاده از رنگ های محلول در آب دریاچه ها (که در اثر واکنش های شیمیایی، گیاهان و سنگ های موجود در رودخانه ها به وجود می آیند، بسیار سمی و سرطان زا هستند که باعث تحریک پوست و ایجاد سرطان های پوستی می شوند.

خوشبوکننده ها این نوع عطرها به دلیل دارا بودن ترکیبات شیمیایی، می توانند التهاب، خشکی و ترک خوردگی لب ها را همراه داشته باشند.

بر اساس آمار جمع آوری شده، صرف نظر از جذب پوستی مواد آرایشی، زنان در طول زندگی خود حدود 2 کیلوگرم رژلب را می بلعند که خطر ابتلا به سرطان های ریه و سینه را در زنان به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

اکنون که به مواد تشکیل دهنده رژلب ها پی بردید، موقع انتخاب آن بیشتر دقت کنید و رژلبی را برگزینید که تا حد امکان حاوی ترکیبات طبیعی باشد و مواد سمی در آن به کار نرفته باشد.

همچنین خوابیدن با رژ لب، خطر بروز اثرات مضر نام برده شده در بالا را افزایش می دهد
رژلب‌های قرمز‌تر سرب بیشتری دارند و ترکیب‌های فلزات سنگین در آنها بیشتر است
رژلب‌های مایع، خشکی لب را بیشتر می‌کنند چون الکل بیشتری دارد.

ترکیب‌های اکلیل‌دار یا رژ‌های 24 ساعته ترکیب‌های افزودنی بیشتر و مسلما میزان سمیت بالاتری دارند.
خانم‌هایی که پوست حساسی دارند باید روی ترکیب‌های رژ لب را بخوانند تا حاوی ائوزین نباشد. بیشتر رژ لب‌ها حاوی این ترکیب شیمیایی هستند که رنگ قرمز ایجاد می‌کند و به‌طور شایعی عامل حساسیت است.

بیماری‌های عفونی مثل تبخال و زگیل منتقل ‌شود. هرگز اجازه ندهید كسی رژ لب شما را استفاده كند زیرا سبب انتفال بیماری می شود.
رژلب بخريد که از مارک‌هاي شناخته شده و معتبر باشند و SPF اين محصولات و درصد سرب و ساير افزودني‌هاي آن روي جعبه درج شده باشد
رژلب روي پوست دست‌تان امتحان کنيد.

برای اینکه کمتر رژلب بخورید این است که تا جایی که می‌توانید کمتر به لب‌ها زبان بزنید، از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی‌ها خودداری کنید و حتما قبل از خوردن، رژ خود را پاک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *