ماموپلاستی

پیوند مو
ژانویه 14, 2021
اصلاح بد شکلی فک ها
ژانویه 14, 2021
نمایش همه

ماموپلاستی

هر آنچه که باید در مورد ماموپلاستی  بدانیم؟

ماموپلاستی جراحی ترمیمی پستان است که در دسته جراحی پلاستیک قرار می گیرد. این عمل برای اصلاح سایز سینه ها و  یا همچنین برای ترمیم افتادگی پستان در زنان انجام می‌شود این عمل ها معمولا جز عمل های درمانی نیستند و جهت زیبایی پستان انجام می‌گیرد. در عمل ماموپلاستی سایز سینه هایی که بیش از اندازه بزرگ است اصلاح می شود همچنین به غیر از این مورد در ماموپلاستی فرم سینه ها و حالت افتادگی آن ها اصلاح می شود البته ممکن است افرادی که دارای سینه های  با اندازه کوچک هستند و مایلند سینه هایی بزرگ تری داشته باشند نیز از جراحی ماموپلاستی استفاده کنند در ادامه درباره انواع این عمل بیشتر توضیح می دهیم.

انواع عمل های ماموپلاستی

در زیر به انواع عمل های جراحی ترمیمی پستان اشاره کرده ایم:

 ماموپلاستی کاهشی

این نوع از جراحی برای افرادی انجام می شود که به دلایل مختلف از جمله حاملگی یا شیردهی دارای سینه های بزرگ شده اند که با اندام آن ها تناسبی ندارد. همچنین افرادی که وارد مرحله یائسگی می شوند می توانند از جراحی ترمیمی پستان برای کاهش سایز سینه های خود که بیش از حد بزرگ شده استفاده کنند. بزرگ بودن سینه ها زمانی که با سایز اندام افراد تناسبی نداشته باشد می تواند مشکل های مختلفی را به وجود بیاورد. به غیر از مواردی که اشاره شد در بعضی از خانم ها اضافه وزن بیش تر از هر ناحیه بر سینه ها اثر می گذارد و با جمع شدن چربی های اضافه در سینه ها آن ها بزرگ تر می شوند در نتیجه افراد  مختلف به این جراحی روی می آورند تا سایز سینه های خود را اصلاح کننند.

ماموپلاستی افزایشی

بعضی از افرادی که در  سن بلوغ رشد سینه های شان اتفاق نمی افتد. در سنین بزرگسالی دارای سینه های کوچکی هستند که با بدن آن ها تناسبی ندارد. در این صورت ممکن است حس ناخوشایند داشته باشند. این افراد می توانند به کمک جراحی ترمیمی پستان از نوع افزایش اندازه سینه های خود را افزایش داده و اصلاح کنند..

ماموپلاستی ترمیمی

یکی دیگر از انواع جراحی ماموپلاستی نوع ترمیمی آن است.  این جراحی معمولا بعد از انجام جراحی های مربوط به سرطان سینه انجام می شود. برای افرادی که در طی جراحی و درمان سرطان سینه بخشی از بافت سینه خود را به جهت برداشتن قسمت های سرطانی از دست داده اند می توانند به منظور احیا و ترمیم شکل سینه ها و جبران بخش  از دست رفته سینه های  خود  ماموپلاستی ترمیمی داشته باشند. این جراحی های ترمیمی پستان توسط پزشک های متخصص انجام می شود و با برش های منظم بر روی سینه انجام شده که با توجه به نوع ماموپلاستی تغییر های لازم روی بافت سینه ها داده می شود. جالب است بدانید بیشتر  عمل ها در این دسته قرار می گیرند.

 مراقبت های قبل از عمل ماموپلاستی

اگر شما میخواهید جراحی ترمیمی پستان انجام دهید باید به مواردی مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید. در زیر به این نکات اشاره کرده ایم:

  • اگر مبتلا به مریضی زمینه ایی خاصی هستید و یا به گروه های مختلف دارو حساسیت دارید باید پزشک جراح خود را از این موضوع مطلع نمایید.
  • باید قبل از عمل تا حد امکان از مصرف آسپرین که منجر به انعقاد خون در شریان های شده اجتناب نمایید.
  • لازم است تا حداقل 6 ساعت قبل از این که عمل جراحی مامو پلاستی روی شما انجام شود از خوردن مواد غذایی بپرهیزد اگر به استعمال دخانیات اعتیاد دارید باید بدانید به مدت دو هفته پیش از انجام جراحی استفاده از مواد مخدر و نیکوتین دار ممنوع می باشد.
  • باید آزمایش های مختلفی که پزشک از شما خواسته را انجام دهید. انجام دادن این آزمایش ها بسیار اهمیت دارد زیرا اگر شما به سرطان سینه مبتلا باشید و خودتان از آن آگاهی نداشته باشید انجام عمل میتواند برای شما خطرناک باشد در نتیجه تمام پزشک های متخصص قبل از این که ماموپلاستی انجام دهند آزمایش های لازم را برای شما تجویز می کنند تا با بررسی نتیجه آزمایش ها از شرایط بدنی شما اطلاع کامل داشته باشند.

مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی

در زیر به تمامی نکات مهمی که باید بعد از عمل جراحی انجام دهید اشاره کرده ایم:

  • اگر هر یک از عمل های جراحی ماموپلاستی را انجام دادید لازم است به منظور جبران مایع های از دست رفته بدن رژیم غذایی متفاوتی داشته باشید و رژیم غذایی تان را با مایع های ولرم آغاز نمایید این گونه روند بهبودی شما سریعتر طی خواهد شد.
  • لازم است داروها را که پزشک تجویز کرده است حتما مطابق دستور  مصرف کنید تا بتوانید سلامتی کامل خود را به دست آورید.
  • لازم است تا آزمایش ها که پزشک شما تجویز کرده انجام دهید تا جراح شما در جریان روند بهبودی شما قرار بگیرد.
  • تا زمانی که بهبودی کامل را به دست نیاورده اید از انجام هر کاری که به ناحیه قفسه سینه شما فشار می آورد بپرهیزد به هیچ عنوان تا دو هفته بعد از عمل از مواد مخدر و مشروبات الکلی استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *