روش های افزایش حجم مو

                                               
Vitiligo
پیسی
مارس 1, 2016
ماسک مو
ماسک های مو
مارس 16, 2016
نمایش همه

روش های افزایش حجم مو

روش افزایش حجم مو

موهای با شکوه به شخصیت یک زن فریبندگی و زیبایی میدهد.ولی همه ی خانم ها از نعمت موهای ضخیم و مواج برخوردار نمی باشند موهای نازک را به آسانی میتوان جذاب و باوقار درست نمود. محصولاتی در بازار میباشند که چنین ادعایی دارند اما قابل اعتماد بودنشان را می توان زیر سوال برد برخی از مردم با موهایی با ریشه بسیار ضخیم متولد میشوند این در حالی میباشد که اکثر موهای بسیار نازک بدنیا می آیند.

فاکتورهایی مانند محیط زندگی شما و زیاد شدن سن و همچنین استرس میتواند به زیاد شدن ریزش موی شما کمک نماید.جلوگیری از ضعف ریشه مو بصورت بسیار قابل اجتناب نمیباشد اما استراتژی های بسیاری وجود دارد که میتواند شما را کمک نماید تا موهایی با ظاهر پر تری داشته باشید.

راه و روش افزایش حجم مو

در زیر به مواردی همچون تکنیک های مراقبت از مو تغییر در سبک زندگی که منجر به ضخیم ترشدن ریشه مو میشود اشاره شده است انسان دارای انواع مختلف مو است که بسته به ماهیت ژنتیکی، آب و هوای محل زندگی و مواد غذایی که مصرف می کنند دارد تعداد زیادی از عوامل موثر دیگر ضخامت و نازک شدن مو میباشد. بسیاری از انسانها موهایشان کم پشت می شود و آنها از این بابت ناراحت میباشند. اگر چه نازک شدن مو به طور کامل قابل پیشگیری نیست اما می توانید با بسیاری از داروهای خانگی موهایتان را ضخیم تر کنید.

۱. بافتن مو

منظور از تاباندن مو استفاده از بیگودی یا فر مو نمیباشد.میشود با روشی طبیعی به موهایتان موج دهید.چند شاخه از موهایتان را ببافید و بگذارید یک شب بماند.روز بعد گیس ها را باز نمایید و از موهای زیبایتان لذت ببرید تاباندن انتهای موها سبب افزایش حجم موهایتان خواهد شد.

۲. در هم پیچاندن
با درهم پیچاندن موها به کمک انگشت هایتان می توانید به حجم موهایتان اضافه نمایید اگر موهایتان را سشوار می کنید، با تاباندن وارونه ی موهایتان اینکار را انجام دهید. همچنین می توانید مدل مویی انتخاب کنید که موهایتان را بهتر نمایش دهد. برای کسانی که حجم موهایشان نسبتا زیاد است، باز گذاشتن موها یا دم اسبی بستنشان ایده ی خوبی ست.

۳. تمیز کردن
برای زیاد شدن حجم موهایتان باید به بهداشت آن ها رسیدگی نمایید وقتی مکررا از شامپو و نرم کننده استفاده می کنید، بعضی پس مانده ها ممکن است روی پوست سرتان باقی بماند. از سرکه ی سیب برای از بین بردن پس مانده ها استفاده کنید. بهتر است که موهایتان را به چند بخش تقسیم کنید و هر بخش را جداگانه با سرکه سیب بشویید.

۴. شست و شو
نباید موهایتان را زود به زود بشویید. مواد شیمیایی درون شامپو و نرم کننده می تواند تاثیر منفی روی رشد مو و در نتیجه باعث کاهش حجم طبیعی آن شود. همچنین انتخاب شامپو و نرم کننده ی ملایم در افزایش حجم مو تاثیر گذار است. مواد شیمیایی قوی در شامپو و نرم کننده ها برای رشد مو مضرند و موها را بی نشاط خواهند کرد.

۵. آب
اگر موهایتان را با آب سخت بشویید ممکن است ریزش موها به مرور بدتر شود. بهتر است از شستن سرتان با آب سخت خودداری کنید. استفاده از ترکیبات طبیعی برای شستن موها هم ایده ی خوبی برای افزودن به حجمشان است. همچنین استفاده از تخم مرغ یا آبجو برای شست و شوی مو یا استفاده از آن‌ها بعنوان بعنوان نرم کننده نیز در افزایش حجم مو موثر است.

توصیه های غذایی و کارهای مفید برای مو

درخشندگی موهای خود را با شستشوی آن با آب ولرم حفظ کنید
آب بسیار داغ منجر به از بین رفتن چربی حفاظتی موها که سبب حفظ نرمی و انعطاف آنهاست می‌شود. البته این بدان معنی نمیباشد که شما مجبورید موهای خود را با آب سرد بشویید بلکه به جای آن از آب ولرم استفاده کنید. و پوست سر خود را حین شامپو کردن به آرامی ماساژ دهید.

آسیب انتهای موهایتان را با پروتئین ترمیم کنید
اگر شما مرتب از وسایل حرارتی برای حالت دادن به موهایتان استفاده می‌کنید یا به موهای خود را رنگ، دکلره یا فر می‌کنید لایه خارجی محافظ موهای خود را دچار آسیب می‌کنید و این منجر به وز شدن انتهای موها می‌شود. در این موارد باید از محصولات محافظ موها که حاوی پروتئین هستند که به داخل مو نفوذ کرده و خلل و فرج موها را به صورت موقت می‌بندد. این مواد تا شامپو کردن بعدی موها در موها باقی می‌ماند و بنابراین شما مجبور به استفاده منظم از آنها هستند.

حجم موهای خود را پر تر نشان دهید
پری موهای شما به ژن شما و همچنین تکنیک‌ حالت دادن به موهایتان مرتبط است. نژاد دارای موهای قرمز موهای ضخیم‌ تری دارند در حالی که بلوندها موهای نازک ‌تری دارند ولی تعداد موهایشان زیادتر میباشد. شما می‌توانید از یک نرم‌ کننده درون حمام محدودی ساقه مو استفاده نمایید و سپس ابتدا ریشه موهای خود را خشک کنید سپس سر خود را بالا و پایین کنید تا کمی بیشتر موها خشک شوند در این صورت حجم موها پرتر نشان داده می‌شود و در صورتی که موهای خیلی نازکی دارید از وسایل حرارتی با درجه کم استفاده کنید.

خوردن ماهی و غلات برای داشتن موهای سالم
برای دارا بودن موهایی با استحکام و سالم، ماهی و غلات مصرف کنید. پروتئین‌ و چربی امگا 3 در بهبودی موی سر به شما کمک می‌کند. سبزیجات و هویج نیز به این موضوع کمک می‌کند. مراقب رژیم‌هایی که منجر به کم شدن سریع وزن می‌گردد و باعث می‌شود عناصر ضروری به بدنتان نرسد، منجر به نازک‌ شدن یا حتی ریزش مو می‌گردد.
از سشوارهای خیلی داغ با قدرت بالا پرهیز نمایید
بر اساس گزارشات در مقایسه با سشوارهای پر قدرت، انواع معمولی هم در همان زمان موها را خشک می‌کنند پس بهتر است از انواع خیلی داغ و پر قدرت استفاده نکنید.
از برس زدن بیش از حد پرهیز کنید
برس زدن زیاد منجر به ریزش بیشتر موها می‌گردد. بیشتر مردم روزی 100 –50 تار مو از دست می‌دهند. برای جلوگیری از ریزش بیشتر از حد نرمال موهای خیس را بخصوص در داخل حمام شانه نکنید.

این مطلب رادر مورد دلایل ريزش موی سر هم بخوانید
شوره سر با روغن درمان نمی‌شود

شوره اصلاحاً نوعی از خشکی پوست محسوب نمی‌شود. و گناه اصلی متوجه اختلال پوستی در ناحیه سر شماست و مالش روغن به پوست سر منجر به بدتر شدن آن می‌گردد. شامپوهای درمانی در این موارد مفید است. بگذارید 5 دقیقه شامپو با پوست سر در تماس باشد و سپس به طور کامل آن را بشویید.

از شیوه‌های آرایش مو که کمترین آسیب را به موها می‌زنند استفاده کنید
سعی کنید همیشه موهایتان را نبندید و تحت کشش قرار ندهید بهتر است در موقع استراحت موهای خود را باز نگهدارید. اگر هر زمان از اکتسشن موها استفاده کردید به مدت 3 ماه موها را آزاد و باز نگهدارید.

در آب و هوای خشک با وز شدن موها چه کنیم
الکتریسیته ساکن در آب و هوای خشک بیشتر می‌شود و این منجر به وز شدن موها در فصول سرد و خشک سال می‌شود. در این موارد استفاده از نرم‌کننده مفید است . استفاده از شامپوهای با PHمتعادل نیز به بهبودی این وضعیت کمک می‌کند.

قبل از شنا کردن دوش بگیرید
برای جلوگیری از آسیب کلرین قبل از رفتن به استخر دوش بگیرید چون وقتی موها از آب اشباع می‌شود، جذب مواد شیمیایی کمتر خواهد شد. پس از شنا کردن هم از شامپوهای با PHمتعادل بهره بگیرید.
اگر موهای آسیب دیده دارید از انواع روش‌های آرایش موها دوری کنید
موها را با حوله خشک کنید و از تمام وسایل حرارتی، شیمیایی و رنگ اجتناب کنید، تا موهای جدید جایگزین موهای آسیب دیده شود و موهای سالم‌تری داشته باشید.

همیشه مراقب تغییرات موی خود باشید
تغییرات ناگهانی موها مثل شکننده شدن، ریزش بیش از اندازه نشانه‌هایی از مشکلات سلامتی محسوب می‌شود بعضی داروها می‌تواند منجر به ریزش مو شود، بنابراین اگر متوجه تغییرات ناگهانی در موها شدید حتماً به متخصص پوست مراجعه کنید.
با افزایش سن مراقبت از موها را بیشتر کنید
با افزایش سن موها ضعیف‌تر می‌شود و رشد آنها آرام‌تر می‌گردد اگر موهایتان در اثر رنگ کردن دچار اختلال شده با کوتاه کردن مرتب موها به سلامت آنها کمک کنید و در سنین بالاتر کمتر از رنگ و سایر ترکیبات شیمیایی استفاده کنید.

این مطلب را هم در مورد ماسک های مو بخوانید

افزایش حجم مو

افزایش حجم مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *