جراحی زیبایی چانه و گوش

درمان چین و چروک
علت و درمان چین و چروک
دسامبر 22, 2020
لیفت ابرو
لیفت ابرو
ژانویه 10, 2021

برای کسب آگاهی بیشتر در مورد جراحی زیبایی چانه و گوش با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی چانه چیست؟

به طور کلی می توان گفت چانه، یکی از مهمترین بخش های صورت که مورد اهمیت بسیاربالایی قرار دارد. به خصوص نمای دید از زاویه ی نیم رخ که می تواند در زیبایی و جذابیت چهره فرد تاثیر بسزایی را بگذارید.

از نظر زیبا شناسی، چانه باید به صورتی باشد که نه حالت فرورفته به سمت داخل و نه حالت برجسته ای را داشته باشد.

برخی از افراد ممکن است جهت داشتن چانه کوچک، فرورفته به سمت داخل یا به عبارتی دیگر عقب رفته به جراحی زیبایی چانه روی بیاورند. بدیهی است این مشکلات اشاره شده در رابطه با چانه از زاویه دید نیم رخ بیشتر مشهود می باشد.

در واقع شما عزیزان برای رفع مشکلات اشاره شده برای چانه، جهت داشتن چانه ای زیبا و خوش فرم و همچنین دارا بودن نیم رخ جذاب تر، همین حالا اقدام به جراحی زیبایی چانه کنید.

از قرار دادن و کارگذاری پروتزهایی مخصوص و باکیفیت از طریق ایجاد برش داخلی یا بیرونی دهان، جراحی زیبایی چانه انجام می شود.

جراحی زیبایی چانه و گوش

انواع زیبایی چانه (ژنیوپلاستی، منتوپلاستی)

جراحی زیبایی چانه یا همان ژنیوپلاستی مانند بسیاری از عمل های جراحی دیگر می توان انواع مختلفی داشته باشد. کسانی که متقاضی انجام این عمل ها هستند باید به پزشک متخصص خود مراجعه  کنند تا  با تشخیص پزشک بهترین نوع عملی که می تواند برای آنها انجام شود را داشته باشند البته لازم به ذکر است تمام جراحی های زیبایی چانه (ژنیوپلاستی)  جنبه زیبایی ندارند بعضی افراد به دلیل های مختلف مانند تصادف یا بیماری های ژنتیکی دارای فرم غیر استاندارد در چانه های خود هستند و به همین جهت  مشکل های مختلفی دارند به همین دلیل برای این افراد انجام عمل جراحی چانه بیشتر جنبه درمانی دارد. در ادامه بیشتر در مورد انواع جراحی های چانه توضیح می دهیم.

 • ایمپلنت‌های آلوپلاستیک: یکی از روش های زیبایی چانه (ژنیوپلاستی) استفاده از این ایمپلنت ها است. پزشک های متخصص معمولا این گونه جراحی ها را برای افرادی که مشکل بسیار خاصی در چانه خود ندارند پیشنهاد می کنند. بعضی از افراد که چانه آنها حالت عقب رفتگی دارد و این مسئله باعث ناراحتی آنها شده می توانند زژ این مدل زیبایی چانه (ژنیوپلاستی) استفاده کنند و بسته به میزان عقب نشینی چانه در آن ها از ایمپلنت مناسب استفاده کنند. در این روش جراحی بیمار بی هوش می شود و سپس پزشک جراح با کارگذاری ایمپلنت ها شکل ظاهری چانه این افراد راه اصلاح می کند.
 • ژنیوپلاستی کشویی: یکی دیگر از روش های زیبایی چانه (ژنیوپلاستی) ژنیوپلاستی کشویی است از این روش جراحی برای اصلاح ناهنجاری‌ هایی که پیچیده و وخیم هستند استفاده می شود این ناهنجاری شدید که در چانه رخ می دهد ریشه در ژنتیک افراد دارد . این روش ژنیوپلاستی تنها یک عمل زیبایی نیست زیرا در کسانی که به دلیل های مختلف دچار ناهنجاری هایی در قسمت چانه هستند مشکل های ثانویه حادی به وجود می آید که با این روش می توان آن مشکل ها را بهبود بخشید به عنوان مثال برای برطرف کردن  انسداد راه هوایی  می توان از این روش جراحی زیبایی چانه (ژنیوپلاستی) کمک گرفت. در این روش جراحی برخلاف سایر روش های عمل زیبایی چانه پیوند های استخوانی انجام نمی شود. در این عمل نیز افراد بیهوش می شوند و سپس بعد از انجام برش های لازم پزشک جراح کار خود را انجام می دهد.

جراحی زیبایی چانه و گوش

چشم انداز کلی جراحی زیبایی چانه

 • جلو آوردن چانه فرو و عقب رفته
 • عمل جراحی چانه کوچک جهت خوش فرم کردن چانه همراه با جایگذاری پروتزها

جراحی زیبایی چانه چه مزیت هایی دارد؟

 • ایجاد حالت و زاویه به صورت
 • ایجاد تناسب و تقارن در چهره افراد
 • بالا رفتن اعتماد به نفس در اشخاص
 • عدم خطر و ایمنی بودن عمل جراحی زیبایی چانه
 • کاهش عوارض و مشکلات عمل جراحی زیبایی چانه

 

خطرات و عوارض عمل جراحی زیبایی چانه

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، عمل جراحی زیبایی چانه بسیار پر رونق بوده است. می توان گفت تا به الان اشخاص فراوانی عمل جراحی زیبایی چانه را انجام داده اند اعم از مردان و زنان. جالب است بدانید که این عمل جراحی زیبایی چانه هیچ گونه خطر و عوارضی را دنبال نمی کند. شما عزیزان می توانید با خیالی راحت و داشتن آرامشی کامل، به عمل جراحی زیبایی چانه روی بیاورید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی چانه (ژنیوپلاستی)

در ادامه درباره مراقبت هایی که لازم است بعد از انجام این عمل انجام شود توضیح می دهیم:

 • پس از ژنیوپلاستی ممکن است افراد مختلف با توجه به آستانه تحملی که دارند بین چند روز یا چند هفته درد داشته باشد که این مسئله کاملا طبیعی است‌ و برای کاهش درد می‌تواند داروهای مسکن البته با تجویز پزشک مصرف کنند تا درد آنها کاهش پیدا کند.
 • پس از عمل جراحی رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم می‌باشد که باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا زخم هایی در دهان وجود دارند و اگر بهداشت دهان و دندان ها رعایت نشود ممکن است عفونت های باکتریائی رخ بدهد.
 • لازم است افرادی که عمل جراحی زیبایی چانه (ژنیوپلاستی) را انجام می دهند به این نکته توجه کنند تورم بعد ژنیوپلاستی بعد چند هفته به بسیار کم می شود و پس از گذشت چند ماه از انجام عمل جراحی به طور کامل برطرف می شود. در نتیجه افرادی که این عمل را انجام می دهند ممکن است پس از چند ماه شکل نهایی چانه خود را به دست آورند.
 • لازم است یک هفته تا ۱۰ روز بعد از از عمل غذا های مایع و ولرم توسط بیمار استفاده شود که برای خوردن نیاز به حرکت در ناحیه چانه و فک وجود نباشد.

جراحی زیبایی گوش چیست؟

جراحی زیبایی گوش چیست؟

نام دیگر عمل جراحی زیبایی گوش، اتوپلاستی می باشد. یکی از کاربردهای مهم جراحی زیبایی گوش، ایجاد تقارن و تناسب و ساختار شکل و فرم زیبا به گوش ها می باشد.

جراحی زیبایی گوش قابلیت و توانایی اصلاح مشکلات گوش از جمله: بزرگی و برجستگی بیش از حد گوش و رفع هرگونه مشکلات مادرزادی.

 

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی پرخطر است یا خیر؟

به طور کلی می توان گفت هرگونه عمل جراحی زیبایی، خطرها و عوارض هایی را به دنبال دارد.

 • تورم
 • درد
 • بی حسی گذرا
 • عفونت و خونریزی
 • عدم تقارن در گوش ها(نادر است)

میزان هزینه جراحی زیبایی گوش

میزان هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است؟

بدیهی است که میزان هزینه جراحی زیبایی گوش بسته به نحوه و روش عمل جراحی زیبایی گوش و همچنین موقعیت جغرافیایی عمل نیز می باشد.

در روش عمل جراحی زیبایی گوش، جراح متخصص بر پشت گوش یک برش می دهد. هدف از انجام این کار، کاهش دادن غضروفی که در پشت گوش جهت خواباندن گوش به طرف سر می باشد.

این عمل جراحی سرپایی می باشد و اکثر پزشکان و جراحان متخصص در مراکز و مطب های پزشکی، عمل جراحی زیبایی گوش را انجام می دهند. در صورتی که عمل بسیار پیچیده باشد، نیازمند است شخص در بیمارستان بستری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *