هایفوتراپی صورت

                                               
هایفوتراپی شکم
می 30, 2024
هایفوتراپی پیشانی
می 30, 2024
نمایش همه

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت یکی از جدیدترین و ایمن ترین روش های درمان زیبایی و جوان سازی است که یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است و می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای لیفت صورت باشد. در واقع افزایش سن و پیر شدن یکی از طبیعی ترین و صد البته قابل پیش بینی ترین دوران زندگی هر انسانی است که با شروع این دوره از زندگی، پوست بدن کیفیت خود را از دست می دهد و کم کم دچار چین و چروک می شود. ورود این دوره به زندگی تمام انسان ها سبب شد که افراد به دنبال اکسیرهای جوانی و راه‌ هایی برای بازیابی زیبایی از دست رفته پوست خود باشند و روش های مختلفی را برای زیباسازی و جوانسازی پوست خود امتحان کنند.

هر چند که کماکان راهی پیدا نشده تا کاملا از پیر شدن جلوگیری کرد ولی راه‌ ها و روش هایی برای زیباسازی و جوانسازی پوست کشف می شوند که روز به روز پیشرفته‌ تر می ‌شوند. یکی از کارآمدترین و ایمن ترین و به روزترین روش های زیبایی، هایفوتراپی صورت است. حال اگر شما نیز به دنبال جوانسازی و زیبایی پوست خود هستید و می خواهید بهترین و ایمن ترین راه را پیدا کنید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

هایفوتراپی صورت چیست؟

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم هایفوتراپی صورت یکی از جدیدترین و ایمن ترین روش های جوان سازی پوست است. هایفوتراپی یا HIFU یا هایفو مخفف واژه انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound است که این واژه به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می باشد. برای اینکه بهتر و بیشتر با هایفو صورت ﺁشنا شوید باید بدانید این روش که به صورت خلاصه هایفو گفته می شود یکی از جدیدترین و ایمن ترین روش های درمان زیبایی و جوان سازی است که برای سفت کردن و لیفتینگ پوست  مورد استفاده قرار می گیرد. از انجایی که این روش درمان زیبایی یک روش بدون درد و غیر تهاجمی است می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای لیفت صورت باشد.

در روش غیر تهاجمی هایفوتراپی صورت از امواج فراصوت اولتراسوند استفاده می شود. این همان امواجی است که در دستگاه های سونوگرافی استفاده می شود. اما تفاوت این امواج در هایفو صورت با سونوگرافی این است که در روش هایفو این امواج به لایه خاصی از پوست به صورت متمرکز انرژی وارد می کند تا با این کار بتواند سبب تحریک تولید رشته های کلاژن شود. از آنجایی که نقش کلاژن ها در بدن استحکام بخشیدن به بافت های بدن خصوصا پوست است لذا افزایش تولید آن سبب می شود که پوستی سفت و صاف و بدون چروک داشته باشید. این روش درمان زیبایی دارای کاربردهای وسیعی است که در ادامه به معرفی کاربردهای هایفوی صورت می پردازیم.

کاربردهای هایفوتراپی صورت

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم به دلیل اینکه هایفوتراپی صورت یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای لیفت باشد. لازم به ذکر است بدانید درمان هایفو بیشتر با درمان تومورهای سرطانی شناخته شد و از ابتدا برای درمان این بیماری مورد استفاده قرار می گرفت اما در سال 2008 برای اولین بار استفاده از این روش برای انجام درمان‌ های زیبایی مطرح شد. از سال 2008 تا به امروز این روش توانست شهرت بسیار زیادی در زمینه درمان‌ های زیبایی پوست به دست آورد. این مساله سبب شد که در سال های اخیر استفاده از هایفوتراپی صورت در بین عموم بسیار زیاد شود. دلیل این امر هم مزایای بسیار زیاد روش هایفو است. که از جمله مزایای هایفو صورت عبارتند از:

 • کاهش و رفع چین و چروک پوست و سفت و صاف کردن آن
 • سفت کردن ناشی از افتادگی و شل شدگی پوست در نواحی مختلف مثل غبغب و گردن
 • از دیگر کاربردهای هایفوتراپی صورت لیفت گونه و پلک و ابروها
 • بهبود وضعیت خط چانه و تفکیک خطوط آن و صاف و سفت کردن پوست صورت از دیگر مزایای هایفوتراپی صورت است.
 • اصلاح خط لبخند
 • لیفت گردن و دکلته

لازم به ذکر است بدانید شما می توانید از هایفوتراپی صورت برای هر رنگ پوست و در هر زمانی استفاده کنید.

دستگاه هایفوتراپی صورت

دستگاهی که در این روش زیبایی و جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد از امواج متمرکز فراصوت استفاده کرده و با آن لایه ‌ای از پوست که در زیر لایه‌ سطحی قرار دارد مورد هدف قرار می دهد. این دستگاه با این کار به این سطح انرژی وارد می کند و باعث می شود که دما در این سطح از پوست به شدت افزایش یابد.

در واقع وقتی سلول های لایه مورد نظر به دمای خاصی برسند دچار ﺁسیب سلولی می شوند که این آسیب سلولی سبب تحریک تولید رشته های کلاژن می شود. همان طور که می دانید کلاژن ها مسئول استحکام و حفظ ساختمان طبیعی پوست و سایر بافت های بدن هستند که با افزایش تولید آن ها بافت ها سفت تر می شوند.

در واقع از آن جهت می گوییم که روش هایفو یک روش ایمن است چون امواج فراصوت پرانرژی در این روش روی لایه خاص از پوست متمرکز می شود و به لایه های بالایی و پایینی آن آسیبی وارد نمی کند و لذا در این روش زیباسازی ماهیچه ‌ها، اعصاب و دیگر سلول‌ های پوست دست نخورده باقی می مانند.

مزایای هایفوتراپی صورت چیست؟

با توجه به مطالبی که تا این قسمت توضیح دادیم دریافتیم که روش درمانی و زیبایی هایفو یک روش پیشرفته و جدید و بدون درد و غیر تهاجمی است که امروزه به دلیل مزایای بسیار زیاد مورد استقبال عموم قرار گرفته است. از جمله مزایای هایفوتراپی صورت عبارتند از:

 • رسیدن به نتیجه دلخواه طی1 الی 3 جلسه هایفوتراپی
 • این روش نتایج بسیار ماندگاری دارد به گونه ای که حدود ۱ تا ۲ سال نتایج ﺁن باقی می ماند.
 • جلسات درمانی این روش زیبایی بسیار کوتاه است و حدوداً 30 تا 90 دقیقه زمان می برد.
 • روش درمانی زیبایی هایفو یک روش درمانی آسان، بی ‌دغدغه و بدون دوره‌ نقاهت است.
 • همان طور که گفتیم این روش زیبایی یک روش بدون درد است چرا که در آن از تزریق و برش‌ استفاده نمی شود. همچنین در این روش درد و پانسمان و خونریزی نیز وجود ندارد.
 • از دیگر مزایای مهم این روش زیبایی این است که می تواند همراه با سایر روش های درمانی نظیر میکرونیدلینگ انجام شود.
 • از مهم ترین مزایای این روش هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه ﺁن است.

در واقع روش هایفو در قیاس با سایر روش های زیبایی مثل لیفت صورت هم از هزینه کمتر و مناسب تر و هم از خطرات کمتری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *