معجزه ي خواص جوش شيرين

                                               
Dry skin
خشک شدن پوست
نوامبر 14, 2015
hair root
ريشه مو
نوامبر 14, 2015
نمایش همه

معجزه ي خواص جوش شيرين

خواص جوش شيرين و معجزه آن

خواص جوش شیرین و معجزه آن باعث شده که یکی از بهترین اکسیر جوانی و زیبایی برای پوست و مو باشد.

حمام جوش شیرین

برای داشتن یک حمام لطيف و آرام‌بخش، نیاز به 4 قاشق سوپ‌خوری جوش شيرين، 6 قاشق غذاخوری عسل روان، 2 ليوان شير، 16 قاشق سوپ‌خوري نمك و 3 قاشق غذاخوري روغن بچه است.

جوش شيرين ، عسل ، شير و نمك را مخلوط كنيد و به‌خوبی هم بزنيد . مخلوط را در وان آب گرم بريزيد و سپس روغن بچه را اضافه كنيد .

اين حمام برای نرم و صاف كردن پوست مفيد است .

زیبا کردن پا

یکی از خواص جوش شیرین زیبا کردن پا است برای از بین بردن پینه و زبر و خشن شدن پوست پا ، جوش شيرين را با آب مخلوط كنيد و سپس با اين مخلوط چسبی شكل زبري‌های پاشنه را نرم و صاف كنيد .

برای برطرف کردن خارش پا 4 قاشق غذاخوری جوش‌شيرين را با يك ليتر آب گرم مخلوط كنيد و سپس پاها را حدود 10 دقيقه در آن بگذاريد .

برای از بین بردن خستگی پا 3‌ قاشق غذاخوری جوش‌شيرين را در يك لگن آب گرم حل كنيد و سپس پاهایتان را درون آن بگذارید .

خواص و معجزه جوش شیرین

خواص و معجزه جوش شیرین

سفید کننده دندان

3 قسمت جوش‌شيرين را با يك قسمت نمك مخلوط كنيد . بعد به آن 3 قاشق چای ‌خوری گليسيرين اضافه کرده و براي خوشبو شدن نيز 10 تا 20 قطره از يك اسانس مورد علاقه‌تان به آن بيفزاييد .

سپس به مقدار كافي آب به آن اضافه كنيد تا كاملا حالت خميري شكل پيدا كند . جوش شيرين يك سفيد‌كننده طبیعی برای دندان است .

اين خمير دندان حسابی دندان‌ها را سفيد مي‌كند و از پوسيدگی آن‌ها نيز جلوگيري مي‌كند .

اگر فرصت کافی نداريد مي‌توانيد براي سفيد‌تر شدن دندان‌هايتان مسواك‌ خود را درون جوش شيرين فرو کنید و سپس با آن دندان‌هايتان را مسواك بزنید .

هم چنين مي‌توانيد روي خميردندان اندكي جوش شيرين بپاشيد و سپس دندان‌ها را مسواك بزنيد .

براي خوشبو كردن دهان نيز مي‌توانيد يك قاشق چاي‌خوري جوش‌شيرين را در نصف ليوان جوش‌شيرين حل كنيد و در دهان غرغره كنيد .

راه ديگر اين است كه آدامس را مرطوب كرده و در جوش شيرين فرو بريد و سپس آن را بجويد .

 براي نرم كردن آرنج

مقداری جوش‌شيرين را با مقدار خيلی كمی آب مخلوط كنيد تا مخلوط حالت چسبی شكل پيدا كند . حالا اين مخلوط چسب را به زانو يا آرنج بماليد تا پوست زبر و خشن نرم شود .

 براي درمان آكنه

از خواص جوش شيرين میتوان برای درمان آکنه استفاده کرد جوش شيرين سلول‌های مرده پوست را از بين می‌برد و اسيدمازاد در بدن را خنثی می‌كند و به‌ويژه برای درمان آكنه كه اغلب به‌علت مسدود شدن منافذ پوستی به‌وجود می‌آيد مفيد است .

كمی جوش شيرين مخلوط شده با آب را روی آكنه بماليد تا پوست مرده از بين برود و منافذ مسدود شده آن را باز كند . جوش شيرين با خنثی كردن اسيد در بدن مانع عفونت‌های باكتريايی در پياز مو می‌شود و در نتيجه از بروز آكنه پيش‌گيری می كند .

ژل اصلاح برای آقايان

يك قاشق غذاخوری جوش‌شيرين را در يك فنجان آب حل کنید و از اين محلول براي التيام پوست بعد از اصلاح يا حتی قبل از اصلاح استفاده کنید .

اگر بعد از اصلاح دچار سوزش می‌شويد ، می‌توانيد يك پارچه مرطوب نخی را به كمی جوش‌شيرين آغشته كنيد و روی محل سوزش بگذاريد .

برای موها

يك قاشق چای‌خوری جوش شيرين را به بطری شامپو‌یتان اضافه كنيد و طبق معمول موهایتان را شامپو كنيد و سپس با آب بشوييد . اين كار تمام آلودگی‌ها و مواد حالت‌دهنده ای را كه روی موهای شما وجود دارد به‌خوبی پاك مي‌كند و به بهبود حالت پذیری مو ها کمک می کند .

اگر موهای خيلی چربی داريد و به‌ دليلی فرصت شست‌وشوی آن‌ها را نداريد و خيلی عجله داريد ، می‌توانيد از جوش شيرين به‌عنوان شامپوی خشك استفاده كنيد .

این مطلب را میتوانید در مورد شامپو بخوانید

به اين طريق كه مقداری از آن را روی موها بپاشيد و سپس موها را شانه كنيد و بعد با يك سشوار موها را پف دهيد .

كلر موجود در استخرها معمولا رنگ موها را كدر ، مات و بدرنگ می کنند .

برای شست‌وشوی كلر از روی موها ، نصف قاشق غذاخوری جوش‌شيرين را در كمتر از نصف ليتر آب حل كنيد و موهای‌تان را با آن آبكشي كنيد .

معمولا اسپری‌ها يا روغن‌هاي مو روی شانه و برس‌ها می‌نشينند و به مرور آن ها را آلوده می‌كنند .

برای پاك‌كردن اين مواد از روی شانه و برس‌ها ، 3 قاشق غذاخوری جوش شيرين و 3 قاشق غذاخوری ماده ضدعفونی‌كننده را در یک لگن آب گرم حل کنید و شانه و یا برس خود را درون آن بگذارید .

 

معجزه جوش شیرین

معجزه جوش شیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *