درمان خانگی تبخال

                                               
Bathroom
حمام
نوامبر 14, 2015
نمایش همه

درمان خانگی تبخال

درمان خانگی تبخال

تبخال با سوزش ، خارش و تب همراه است. در این بیماری ، ضایعات پوستی به‌ویژه در ناحیه لب‌ ها ، لثه و زبان دیده می‌شوند .

تبخال یک بیماری واگیردار است که ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس می باشد .

تبخال با آفت دهان تفاوت دارد .

آفت ها معمولا مسرى نیستند و زخم هایى هستند که بر روى بافت‌هاى نرم داخل دهان به وجود مى آیند ، جایى که تبخال بروز نمی کند .

1) گل همیشه بهار یکی از داروهای طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به‌ویژه تبخال دهانی است . شستشوی تبخال با عصاره همیشه به کنترل و از بین رفتن ویروس‌ها کمک می‌کند و هم چنین موجب تسریع روند درمان بیماری نیز می‌شود . این مرهم علاوه بر خاصیت ضد‌ ویروسی موجب کاهش درد و سوزش تبخال نیز می‌شود .

برای تهیه این عصاره کافی است سه قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در دو لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند . سپس محل تبخال را با پنبه آغشته به عصاره این گیاه شستشو دهید .

2) تب خال هایی که روی لب ، لثه و یا زبان دیده می شوند از جمله تب خال هایی هستند که با مراقبت و تجویز دارو به راحتی درمان می شوند .

اسانس ریشه ی جعفری و عصاره ی گل همیشه بهار اگر چند روز به روی تبخال مالیده شوند ، به دلیل خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتری بودن به از بین رفتن تب خال ها کمک می کنند

3) روغن چای تاثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تبخال به سایر قسمت‌های عضو درگیر دارد .

روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کنید و روی تب خال قرار دهید .

این روغن باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تبخال می شود و هم چنین تاثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال دارد .

4) اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تب خال قرار بگیرد ، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تبخال ، موجب درمان آن نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *