آفتاب سوختگی

                                               
Fat Injection
تزریق چربی
می 11, 2016
وز شدن موها
چرا موها وز ميشوند؟
می 29, 2016
نمایش همه

آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی
آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی نوعی التهاب پوستی می باشد که در اثر مجاورت طولانی در معرض آفتاب یا سایر منابع پرتو ماوراي بنفش ایجاد می‌شود.
نشانه‌های افتاب سوختگی سرخی بیش از حد پوست، دردناک شدن و گاهی ایجاد تاول را می باشد ..
. افراد با پوست روشن و چشم آبی بیشتر مستعد آفتاب سوختگی می باشند اما در افرادی که پوست تیره هم دارند رخ می دهد.

آفتاب سوختگي افراديرا كه به ساحل مي‌روند، ماهي‌گيران، باغبانان يا هر كسي كه در محيط بيرون كار مي‌كند و افرادي كه از دستگاه‌هاي برنزه كننده استفاده مي‌‌كنند، ایجاد می شود.

این مطلب را در مورد برنزه کردن بخوانید

درمان افتاب سوختگی سه تا پنج روز طول می کشد
در زمانی که پوست شما افتاب سوخته است باید به طور منظم پوست خود را با پاکننده ملایم تمیز نمایید و از لباس های نخی و سبک استفاده نمایید.

درمان آفتاب سوختگی

برای درمان افتاب سوختگی یک لباس نخی خنک بپوشید و جلوی پنکه یا کولر قرار بگیرید لباس نخی خود را درون ظرف اب یخ قرار دهید و لباس خیس خود را در محل افتاب سوختگی قرار دهید چند دقیقه صبر کنید و دوباره این کار را تکرار کنید.

مقداری جوی پرک خشک را درون یک دستمال نخی نازک بگذارید و دستمال تان را ببندید، سپس این پارچه پر از جو را با آب سرد خیسنمایید و جوی درون آن را از روی دستمال آنقدر بکوبید تا به صورت خمیر در بیاید. حالا این خمیر را ۲ تا ۴ ساعت یکبار روی پوست آفتاب سوخته تان بگذارید تا درد و سوزش و قرمزی ان موثر می باشد.

مالیدن شیر کم چرب روی پوست آفتاب سوخته شیر حداقل ۱۵ دقیقه روی پوست تان باقی قرار بگیرد و هر ۳ ساعت یکبار هم این کار را تمدید نماییید
ماست خنک را روی قسمت های سوخته پوست خود بگذارید
چای کیسه ای خیسانده شده در آب سرد هم می تواند برای آفتاب سوختگی پوست صورت و مخصوصا دور چشم ها بسیار مفید باشد.

ریختن آب برگ کاهو روی پوست سوخته هم قرمزی و خارش آن را به سرعت از درمان می کند
اگر پوست شما افتاب سوخته است حمام اب سرد کنید و پوست خو را با صابون نشویید زیرا که صابون سبب خشک شدن پوست شما می شود بعد از حمام روغن زیتون یا روغن بادام تلخ روی قسمت سوخته پوست تان بگذارید این کار درمان پوست شما را تسریع می کند.

برای جلو گیری از پوسته شدن و خراش پوست هر روز پوست خود را با مر طوب کننده ملایم ماساژ دهید.

ریختن مقداری یخ درون یک کیسه پارچه ای و قرار دادن آن روی پوست آفتاب سوخته به درمان پوست افتاب سوخته کمک می کند اگر که یخ را به صورت مستقیم روی پوست تان قرار دهید پوست شما دچار التهاب و سوختگی می شود پسبه ارامی به روی =وست خود قرار دهید.

نوشیدن چند لیوان آب یا آبمیوه خنک هم می تواند دمای بدنتان را به سرعت پایین بیاورد و به روند بهبود آفتاب سوختگی تان کمک کند.

 افتاب سوختگی


افتاب سوختگی

زمانی که پوست شما سوخته است بدن به آنتی اکسیدان فراوانی نیاز دارد که این آنتی اکسیدان ها را می توان با خوردن روزانه چندین واحد میوه و سبزی تامین کرد. این آنتی اکسیدان ها سبب ترمیم هر چه سریع تر پوست می شوند.

از مواد غذایی که که خاصیت ضدالتهابی استفاده کنید . نوشیدن چای سبز و یا آب انار به تسکین پوست کمک می کند. هر دوی این مواد خاصیت ضدالتهابی و تسکین دهنده دارند و هر دو دارای آنتی اکسیدان های قوی می باشند و می توانند در تسکین آفتاب سوختگی ناشی از اشعه های UV تاثیر گذار باشند .
محصولاتی که دارای گیاه «آلوئه ورا» هستند، استفاده کنید . این ماده گیاهی برای تسکین و خنک کردن پوست کمک می کند.

زمانی که پس از چند روز پوست سوخته شروع به کنده شدن می کند، حتما آن را مرطوب کنید و حداقل روزی سه بار آن را با کرم ها و پمادهای مرطوب کننده مرطوب نگهداری کنید.

پوست های سوخته را که پس از چند روز به شکل بافت مرده و شاخی شده درمی آیند بکنید. بگذارید خود پوست، خشک شده و ریخته شود، زیرا کندن آنها سبب آسیب بیشتر، پوست شما میشود
مراحل پوست اندازی پوست های سوخته شما تمام نشده از محصولاتی مانند رتینوئید، اسید گلیکولیک و اسید سالیسیک استفاده نکنید.

با استفاده از ضدآفتابی که بتواند پوست شما را در برابر هر دو اشعه مضر نور خوشیدمحافظت کند، به خصوص اگر زیاد عرق می کنید و یا اهل شنا کردن هستید، حتما از ضد افتاب استفاده کنید.

1 Comment

  1. […] این مطلب را در مورد آفتاب سوختگی بخوانید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *