مزوتراپی

پیلینگ
آوریل 18, 2016
تزریق چربی
می 11, 2016
نمایش همه

مزوتراپی

مزوتراپی

جوان‌سازی پوست نخستین مرحله برای رفع چین‌وچروک و آسیب‌های پوستی میباشد. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار بقیه ی روش‌ها مانند میکرودرمابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف) و بوتاکس استفاده می‌شود. درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه بهتری ‌ خواهند داشت. برای مثال برای شخصی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو رفتگی دارد، نخست از روش میکرودرمابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌ برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود.

نمونه های کاربرد مزوتراپی در زیبایی

1) کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت
2) رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
3)رفع تیرگ‍ی دور چشم
4) درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
5) درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت
6) درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت
7) درمان ریزش مو و تقویت موها
8) درمان استریا(ترک خوردن پوست بدنبال حاملگی)
9) رفع غبغب زیر چانه و گردن

مزایا مزوتراپی

جوانسازی پوست و جلوگیری از پیر شدن با مزوتراپی

تزریقات ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها در پوست، سبب جوان سازی سلول ها و بافت ها شده و فعالیت های متابولیکی آن ها را فعال می کند؛ همچنین سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین می شود. مزوتراپی با ویتامین را می توان به منظور جلوگیری از ایجاد چین و چروک در آینده نیز استفاده کرد این روش را می توان سالیانه ۲ تا ۴ بار بر روی صورت، گردن و دست ها انجام داد.

کاهش وزن با مزوتراپی

به کمک مزوتراپی می توان قسمتهای از بدن که در آن ها چربی اضافه ذخیره می شود را شناسایی کرد. مواد مزوتراپی تزریق شده به میان پوست، سلول ها را از ذخیره ی چربی باز داشته و به کوچک شدن سلول هایی که در خود چربی انباشته اند نیز کمک می کند. پس از آن، بدن چربی های خرد شده را دفع می کند. از این روش می توان برای از بین بردن غبغب، چربی های پهلو و یا هر نقطه ی دیگری از بدن که در آن چربی اضافه انباشته شده باشد، استفاده کرد.

کاهش چربی های زیر پوست با مزوتراپی

مزوتراپی چربی های اضافی انباشته شده در یک محل را کاهش می دهد و همچنین به گردش لنف و خون و از بین بردن نوار ها و بافت های همبند کمک می کند. (این بافت ها باعث به وجود آمدن ظاهر گود رفته در چربی های زیر پوستی می شوند.)

عوارض مزوتراپی

درد حین تزریق معمولا کم میباشد محل تزریق شاید خونریزی موقتی داشته باشد و علائم التهاب را نشان دهد که ظرف چند روز برطرف می‌شود. عوارض موضعی مزوتراپی شامل واکنش‌های آلرژیک، کهیر، پسوریازیس، هماتوم، زخم، نکروز و عفونت‌های باکتریال متفاوت است. مزوتراپی خصوصا وقتی توسط یک دستگاه مکانیکی انجام شود، یک منبع برای بروز عفونتهای میکروارگانیسمی توسط پزشک است. جراحی وسیع و عوارض آن، بیماران و پزشکان را به سمت متدهای کمتر تهاجمی کشانده است. بیماران ما همیشه به دنبال روش‌های ضد پیری هستند که سریع‌ترین و ساده ترین روش برای جوان و زیبا به نظر رسیدن را انتخاب کنند و هدف جراحان پلاستیک هم همیشه انتخاب یک روش ثابت شده و ایمن با حداقل آسیب است. اگر چه مزوتراپی همچنان نامشخص باقی مانده است. استفاده از داروهای جوانسازی کننده و لاغر کننده با روش تزریقی متعدد به نظر بسیار خوب می‌رسد ولی مواد ثابت نشده بر اساس شنیده ها و یافته های کلینیکی نامشخص هنوز اثربخشی این روش را ثابت نکرده است.

طریقه ی انجام مزوتراپی

این عمل در حدود 15 الی 30 دقیقه زمان می برد. به صورت معمول برای رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب نیاز به یک دوره درمان کامل داریم و تمام افراد از سن 18 تا 76 سال میتوانند این عمل را انجام دهند. این عمل میتواند بر روی نواحی مختلفی از بدن از جمله صورت، چانه، بازوها، باسن، پشت و شکم اعمال نمود.
در نخستین جلسه ملاقات بعد از تکمیل سابقه پزشکی، از مناطق که تحت عمل قرار می گیرندعکس برداری میشود. عکس ها روند پیشرفت درمان را نشان میدهند. لازم به ذکر است که این عکس ها هرگز بدون اجازه شما نمایش داده نمی شوند. درعمل کاهش چربی ها و سلولیت های بدن، قبل از آغاز درمان به دلیل جلوگیری ازواکنش های آلرژیک ، تورم شدید و تجمع شدن بیش از حد رنگدانه ها در محل، ماده ای ضد التهاب به وی تزریق میشود. با وجود این که واکنش آلرژیک در این عمل بسیاربه ندرت اتفاق می افتد و بیشتر اشخاص به این مواد حساس نیستند اما به منظور محافظت بیشتر از بیمار این اقدامات پیشگیرانه انجام می گیرد. سپس تزریقات ریز کوچکی بر روی محل مورد نظر اعمال می شود. این فرآیند بر روی هر نقطه حدود 10 دقیقه به طول می انجامد. مقادیر کمی(دوز پایین) از ترکیبات مستقیما بر روی ناحیه مورد نظر تزریق می شود. با یک بار تزریق محل تحریک شده و سبب می شود تا روند درمان سریعتر انجام گیرد. این ترکیبات وارد شده در واقع سبب خرد شدن بافت های پیوسته و محکم چربی در پوست می شوند.
سوزن های مورد استفاده در این عمل بسیار ریز بوده به شکلی که در بیشتر مواقع تزریق را احساس نمی کنیم. عمق تزریق ها خیلی کم بوده و فقط تا مزودرم یا همان لایه میانی پوست نفوذ میکند. برای اشخاصی که پوست آنها حساس است می توان قبل از عمل داروی بی حسی موضعی استفاده کرد. این کرم ها حاوی بنزوکائین 20%، لیدوکائین 6% و تتراسایکلین 4% میباشد. کل این فرایند 30دقیقه به طول انجامیده و 37 دلار هزینه در پی خواهد داشت و در هر جلسه فقط بر روی یک ناحیه وسیع به کار میرود. مواد تزریق شده همانند آنزیم ها عمل کرده وشروع به خرد کردن چربی ها می کنند به همین خاطر ممکن است فرد دچار خارش و گرمای زودگذر و کوتاهی بشود. میتوان از قرص های بنادریل و تی لنول قبل از مراجعه استفاده نمود. همچنین کرم های خنک کننده ای موجود است که بر روی ناحیه که عمل صورت گرفته استعمال میشود این داروها درداروخانه قابل تهیه میباشند.