تزریق چربی

مزوتراپی
می 1, 2016
آفتاب سوختگی
می 29, 2016
نمایش همه

تزریق چربی

تزریق چربی

انتقال و تزریق چربی روشی میباشد که در آن چربی از قسمتی از بدن، بیشتر شکم، ران، باسن یا کشاله ران، برداشته می‌شود و برای حجیم ‌تر و بزرگ‌ تر کردن به قسمتی دیگری، مانند سینه، صورت، چانه و باسن منتقل می‌شود. تزریق چربی در قرینه ساختن سینه‌ها نیز کاربرد دارد. به علاوه از تزریق چربی برای از بین بردن جای زخم‌های روی صورت و جوش و افزایش زیبایی و برجسته کردن لب ها نیز استفاده می‌شود. تزریق چربی که حدود یک ساعت زمان می‌برد، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

مزایا

چربی از بدن خود شخص گرفته می شود و صد در صد طبیعی میباشد و احتمال واکنش آلرژیک و پس زدن پیوند وجود ندارد. میتوان بیان کرد از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن میتوان بدین منظوراستفاده کرد اما قسمتهای پهلو ها ،رانها، کنار زانو وزیر شکم بیشترچربی مقاومتری دارد . دوام آن از بسیاری از فیلرهای قابل جذب (هیالورو نیک اسیدها) بیشتر است. عوارض آن کم , هزینه آن مناسب بوده ومیتوان آن را هر چند بار که لازم است تکرار کرد . چربی بعد از تزریق خونرسانی می شود وبا بدن مانند پیوند پوست جوش می خورد و قسمتی از یافت بدن می گردد پس امکان جابجایی ویا حرکت در زیر پوست ندارد . میتوان آن را یکبار تهیه و به منظور تزریق در دفعات بعدی در یخچال به مدت ۶ماه نگهداری کرد.

معایب تزریق چربی

نتایج تزریق چربی کاملا وابستگی به تکنیک انجام آن دارد واگر پزشک در این کار توانایی کافی نداشته باشد نتایج ماندگار نخواهد داشت وپس از یکی دوبار کاملا از بین خواهد رفت . دور نقاهت آن معمولا 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد.

روش

روش تزریق چربی به صورت ( زیر چشم، لب و گونه) سه مرحله ی ساده دارد که شامل برداشتن چربی از یک نقطه بدن، تصفیه کردن چربی برداشته شده، و در نهایت تزریق سلول های چربی به محل های مورد نیاز هدف میباشد. نتایج تزریق چربی به شکل معمولاً بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده میباشد و می تواند برای چند ماه یا چند سال و یا برای تمام عمر دوام و ماندگاری داشته باشد.

روش درمانی انتقال چربی فقط تحت بی حسی موضعی و نه بی هوشی اکثرا انجام می شود و در زمان درمان، بیمار در حالت بیداری کامل قرار دارد. در این زمان مقدار و نوع ماده بی حسی استفاده شده تا مقدار بستگی به مقدار لیپوساکشن و حجم انتقال چربی دارد و پزشک می تواند در این رابطه با توجه به شرایط بیمار تصمیم گیری نماید.
درد ناشی از انتقال چربی باید در همه ی موارد در حالت حداقل باشد. این ناراحتی باید کوتاه مدت بوده و بیشتر با مصرف داروهای مسکن خوراکی کنترل شود. اگر شما درباره درد این روش درمانی نگران هستید، می توانید درباره تجویز داروی مناسب برای استفاده پس از تزریق چربی در صورت با پزشک خود صحبت کنید.

افراد مناسب درمان

تزریق چربی به صورت می تواند ویژگی های مربوط به از بین رفتن پوست صورت با افزایش سن را حذف و درمان کند. بعنوان مثال در این رابطه میشود از خطوط لبخند، خطوط اخم، خطوط ماریونت (خطوطی که از کنار دهان به سمت چانه کشیده می شوند)، چین و چروک و شیارهای ایجاد شده بر روی پوست، درمان لاغری صورت و قسمت های خالی پوست صورت (همچون خطوط زیر چشم یا زیر استخوان های گونه) نام برد. علاوه بر این امکان درمان لب هایی که حجم خود را از دست داده اند نیز با استفاده از روش انتقال چربی وجود دارد یا می توان فرو رفتگی های ایجاد شده به خاطر زخم ها و جراحت های وارد شده به پوست را به این ترتیب درمان نمود (مثل آثار به جا مانده از جوش های صورت). افرادی که با یک یا چند مورد از این مشکلات مواجه هستند می توانند افراد مناسب برای استفاده از روش درمانی انتقال چربی باشند.

دوره بهبودی

اشخاصی که از روش تزریق چربی و پر کننده برای درمان لاغری صورت استفاده می کنند، بیشتر امکان بازگشت به فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از درمان خواهند داشت. کبودی، ورم یا قرمز شدن هر دوی نواحی اهدا کننده چربی و نواحی خاصی که چربی در آن تزریق شده یک مسئله عادی و مورد انتظار پس از درمان است، اما این شرایط نباید بیش از چند هفته دوام و ماندگاری داشته باشد.